Mini Wielki sposób na tabliczkę mnożenia

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

 

 

Macie czasem wrażenie, że powtarzając tabliczkę mnożenia, ze swoją pociechą, uczycie się, uczycie, a pamięć dziwnie zawodzi? Jakby brakowało miejsca na twardym dysku. To może być brak motywacji wynikający ze znużenia nauką i ciągłym powtarzaniem.

Spróbujcie innego rozwiązania - magicznego mini sposobu na tabliczkę mnożenia.

 

Musicie się zaopatrzyć w torebkę cukierków mini (lub innych rarytasów) oraz przygotować grę. Pobierzcie a następnie wydrukujcie przygotowane szablony. Najpierw na każdej kartce nadrukujcie "tył", następnie przody. Aby jedna rozgdywka nie była zbyt czasochłonna można podzielić szblony i wydrukować w dwóch kolorach np. 1-4 na niebiesko, 5-7 na czerwono. Szablony tniemy wzdłuż zaznaczonych linii i otrzymujemy kilkucentymetrowe kwadraciki do gry.

 

Jak grać.

Gra składa się z kart tworzących pary - działanie i wynik np.: działanie to 3 x 3, wynik to 9.

Gra polega na odnajdywaniu par wśród rozsypanych elementów.

 

Mieszamy karty do gry i rozkładamy na stole plecami do góry. Pierwszy gracz odkrywa dwie karty i sprawdza czy odnalazł parę czyli działanie i poprawny wynik. Jeżeli nie, odwaraca karty spowrotem i pozostawia na tym samym miejscu. Jeżeli tak, parę zabiera i otrzymuje cukierek mini w nagrodę. Drugi gracz odkrywa karty i sprawdza czy odnalazł parę.... Grać może od 2 do 4 graczy.

Gra trwa do odkrycia ostatniej pary. Wygrywa gracz, który odnalazł najwięcej par.

 

Gra mobilizuje do zapamiętywania tabliczki mnożenia - bo kto by nie chciał słodkiej nagrody, a dodatkowo stymuluje pamięć, która pracuje, aby zapamiętać wyniki działań, a także położenie kart, które wcześniej były odkryte.

Dobrej zabawy i słodkich wyników :)Pobierz pliki na swój komputer i wydrukuj:

 

 

 

Sprawdź także...

load more hold SHIFT key to load all load all

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Będzie mi miło, jeśli zostawisz swoją opinię.

Drogi Użytkowniku! Zanim klikniesz „OK” proszę Cię o przeczytanie informacji o tym jakie dane osobowe są zbierane przez nasz serwis, w jakim celu, na jakiej podstawie, kim jesteśmy oraz jakie prawa, w związku z tym, Ci przysługują. Wszystkie te informacje znajdziesz klikając w link "Więcej informacji". Po zapoznaniu się z Polityką prywatności, jeśli chcesz korzystać z serwisu, kliknij "OK". Klikając "OK" wyrażasz świadomą zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Pamiętaj, że po wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zawsze możesz ją cofnąć lub ograniczyć. Jak to zrobić - informacje znajdziesz w zakładce "Więcej informacji".